Berisha: Kosova nuk është çiflig i askujt

Prishtinë | 13 Dhj 2020 | 14:18 | Nga Ekonomia Online

Koordinatori nacional për Siguri Kibernetike, Zafir Berisha ka kritikuar politikëbërjen në Kosovës, përcjell Ekonomia Online.

Berisha tha se logjika e “kompromisit” është mentalitet provincial, duke shtuar se Kosova është e pronë e qytetarëve dhe jo e politikanëve.

Postimi i plotë i Berishës pas asnjë ndërhyrje:

Mentaliteti provincial i politikëbërjes në Kosovë me imponimin e logjikës që “kompromisi” është si them unë, po vazhdon të na kushtoj si shoqëri!
Historia nuk shkruhet sot çka ka ndodhur dje,
Fjalët: Kosova mbi të gjitha!
Veprimet: interesi personal dhe partiak mbi të gjitha!
Disa edhe me misione nga padronët e vjetër duke i bërë “lavazh trurit” atyre që ora ju ka ndaluar me 1999, e produktit të pas luftës duke ju thën se historia më e re e Kosovës është film “fantastiko-shkencor”!
Historia e Kosovës nuk fillon dhe as nuk përfundon me gjeneratën ton, ne vetëm mundemi me lën ndonjë gjurmë nëse mundemi dhe nëse dijmē, asgje tjetër.
Kosova nuk është çifligë i askuj, por është pronë e qytetarëve të saj.
Zafa

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme