Bërnabiq: Kosova sfidë për Serbinë

Prishtinë | 05 Tet 2018 | 12:50 | Nga Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha të premten se katër sfida kryesore janë përpara vendit të saj: migracioni, terrorizmi, krimi i teknologjisë së lartë dhe veçanërisht situata në Kosovë.

Specifikimi i situatës në Kosovë është i tillë që ne kemi një konflikt të ngrirë që është një burim potencial i kërcënimit të sigurisë për qytetarët tanë, për disa arsye dhe mbi të gjitha sepse ne shohim gjithnjë e më shumë sulmet e pakuptimta dhe Qeverinë në Prishtinë, transmeton Klan Kosova.

Për këtë të fundit, bërnabiq duke cituar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se po sillet si “boksier nervor”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme