Betohen deputetët e rinj të Listës Serbe

Prishtinë | 17 Nën 2022 | 10:50 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Pas dorëheqjes së deputetëve të Listës Serbe, sot në Kuvendin e Republikës së Kosovës, kanë dhënë betimin deputetët e rinj ,nga Lista Serbe.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha njoftuar për zëvendësimin e deputetëve nga Lista Serbe.

Deputetët e rinj do të zëvendësojnë deputetët e dorëhequr nga Lista Serbe pas vendimit për targa të Qeverisë së Kosovës.

Kët janë deputetët e rinj: Millan Kostiq, Zoran Maksimoviq, Olivera Zdravkoviq, Milan Joksimoviq, Ksenja Bozoviq, Rados Mihajlloviq, Nenad Radenkoviq, Svetisllav Jokiq e Biljana Maksiq janë deputetët e rinj që vijnë nga Lista Serbe. Zvelko Velkoviq është i vetmi deputet i ri që vjen nga partia Iniciativa Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë.

Lexo më shumë:

Të ngjashme