Bislim Zogaj zgjedhet drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës

Prishtinë | 06 Qer 2018 | 17:51 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë vendosur që Bislim Zogaj të jetë drejtor i Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës.

Bislim Zogaj mori 45 vota nga deputetët.

Ndërkaq kundërkandidati i tij, Besim Mulaj, ka marrë 36 vota. Gjithsej votuan 85 deputetë dhe 4 vota ishin të pavlefshme, raporton Ekonomia Online.

Lexo më shumë:

Të ngjashme