Bislimi pret në takim delegacionet nga Finlanda dhe Irlanda

Prishtinë | 04 Kor 2022 | 09:23 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Një delegacion nga Finlanda dhe Irlanda kanë arritur sot për vizitë në Kosovë, me ç’rast u priten nga zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi, raporton Ekonomia Online.

Ky delegacion kryesohet nga ministrja e Finlandës për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e Pronësisë, Tytti Tuppurainen dhe ministri i shtetit për Çështjet Evropiane të Irlandës, Thomas Byrne.

Pas takimit, do të mbahet një konferencë e përbashkët për media.

Lexo më shumë:

Të ngjashme