Bislimi thotë se kanë mbledhur dokumente për dialogun me Serbinë

Prishtinë | 30 Qer 2021 | 15:11 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Zëvendëskryeministri për Integrim Evropian dhe Dialog, Besnik Bislimi në prezantimin e punës 100 ditëshe, tha se janë angazhuar në grumbullimin e dokumenteve për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online.

Bislimi tha se është përmbyllur rishikimi i Planit Kombëtar për Zbatimin e MSA-së.

“Angazhimi i parë ka qenë ku jemi marr me grumbullimin e dokumenteve për proceset që janë ndërmarr deri më tani”.

“Kemi pasur vizitat speciale me përfaqësues të BE-së si Lajçak dhe Palmer. Është përmbyllur Rishikimi Kombëtar për Zbatimin e MSA-së”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme