Bosnja pritet të diskutojë njohjen e Kosovës

Prishtinë | 17 Sht 2020 | 07:44 | Nga Ekonomia Online

Në Sarajevë sot pritet të debatohet për njohjen e Kosovës dhe lëvizjen e Ambasadës së Bosnjë e Hercegovinës nga Tel Avivi në Jerusalem.

Në takimin e rregullt të Presidencës do të diskutohet edhe kriza e emigranteve në Bosnjë dhe situata epidemiologjike në vend.

Bosnja nuk e ka njohur ende Kosovën shtet për shkak të kundërshtimeve të serbëve që janë pjesë e federatës boshnjake.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme