Bulliqi: Mocioni i panevojshëm, demarkacioni nuk kalon

Prishtinë | 06 Maj 2017 | 10:17 | Nga

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi ka thënë se demarkacioni është dashur të sillet kaherë në Kuvend dhe të rrëzohet.

Ndërkohë që mocionin e ka parë të panevojshëm.

“Mendimi im personal është se demarkacioni do të duhej kahër të sillet në kuvend dhe bashkërisht pa dallime partiake ta rrëzojmë, ndërsa që mocionin e shoh të panevojshëm sidomos në këtë fazë të zhvillimit të këtij procesi. Sh.B”, ëshë shprehur Bulliqi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme