Buxhovi: Rugova ishte jashtë loje sa i përketi partneritetit ndërkombëtar

Prishtinë | 03 Mar 2021 | 21:56 | Nga Ekonomia Online

Historiani Jusuf Buxhovi tha se presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova ishte jashtë loje sa i përketi partneritetit ndërkombëtar.

Historiani Jusuf Buxhovi në emisionin Pressing të T7 tha se Hashim Thaçi ishte partner i faktorit ndërkombëtarë së bashku me ekipen e tij.

“Partner i faktorit ndërkombëtar ka qenë Hashim Thaçi me ekipin e tij”, tha Buxhovi.

Buxhovi po ashtu tha se Rugova e ka përjetuar rëndë vrasjen e Ahmet Krasniqit si dhe që faktor kryesor u bënë Hashim Thaçi dhe UÇK’ja.

Të ngjashme