Marrëveshja për projektin e ujërave të zeza mbi 19 milionë euro, do të përfitojnë 23 mijë banorë

Prishtinë | 11 Maj 2022 | 13:13 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në emër të Ministrisë së Financave, ministri Hajrullah Çeku ka paraqitur Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së kredisë ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për projektin e trajtimit të ujërave të zeza

“Marrëveshja kap vlerën mbi 19 milionë euro. Përfshin ndërtimin e kanalizimeve të reja. Ky projekt do të ndihmojë në përmirësimin e cilësisë së ujit”.

“Marrëveshja me BERZh-in kap vlerën mbi 13 milionë euro. Projekti do të ofrojë shërbime mbi 23 mijë banorëve. Sa i përket kredisë, kohëzgjatja është 15 vjet”, tha Çeku.

Lexo më shumë:

Të ngjashme