Çeku prezanton marrëveshjen për skema sociale: Parasheh mbrojtjen sociale

Prishtinë | 11 Maj 2022 | 13:31 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka thënë se shqyrtimi i marrëveshjes për projektin e reformës ndihmës sociale në Kosovë parasheh mbrojtjen sociale , raporton Ekonomia Online.

Tutje ka shtuar se financohen shpenzime për skema social dhe kap vlerën mbi 47 milion euro.

“Ky projekt është diskutuar por një marrëveshje ndërkombëtarë nuk është ratifikuar në kuvend. Marrëveshja parasheh mbrojtjen sociale. Me ketë komponent financohen shpenzime për skema social dhe kap vlerën mbi 41 milion euro”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme