Çfarë tha Arbana Xharra në emision pak para se të sulmohej?

Prishtinë | 13 Maj 2017 | 17:09 | Nga

Arbana Xhara, ka qenë e ftuar në emisionin “Oktapod” këtë të premte, disa orë përpara se ajo të sulmohej fizikisht përpara banesës së saj.

Xharra ka folur për situatën politike në Kosovë, për ndikimin rus në rajon, për agjendën islamiste të Erdoganit, për rastet që ata donin ta korruptonin dhe vendimin e saj për t’u përfshirë në politikë në radhët e PDK-së.

Në përfundim të emisionit në Vizion Plus, Arbana Xharra u nis drejt Prishtinës ku edhe ndodhi dhunimi i saj.

Më poshtë intervista e saj e plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme