Çitaku: Rezultatet e Komisionit Hetimor po vërehen, KEK-u anuloi konkursin ku u punësuan militanët e VV-së

Prishtinë | 06 Maj 2022 | 17:39 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka reagur pasi KEK-u ka anuluar konkursin në të cilin pati dallavere dhe u punësuan më shumë se 100 persona, shkruan Periskopi.

Ajo përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook ka vlerësuar themelimin e Komisionit Hetimor, ku vetëm një ditë pas u anulua konkursi në të cilin u punësuan militantë të partisë në pushtet.

“Vetëm një ditë pas themelimit të komisionit, KEK-u anuloi konkursin përmes së cilit u punësuan shumë militantë të VV-së”, ka shkruar Çitaku.

Të ngjashme