Çitaku thotë se Kurti e Osmani e urrejnë Edi Ramën

Prishtinë | 25 Sht 2022 | 10:17 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kritikuar presidenten, Vjosa Osmani, kryeministrin, Albin Kurti dhe ministres e Jashtme, Donika Gërvalla – Schwartz pasi asnjëri prej tyre nuk reaguan për fjalimin e djeshëm të kryeministrit Edi Rama në OKB.

“Kur urrejtja për një njeri është më e madhe se dashuria për Kosovën. Kaq për heshtjen shurdhuese të Presidentes, Kryeministrit, Ministres së Jashtme, karrshi fjalimit të Kryeministrit Rama dje në OKB”, ka shkruar Çitaku.

Rama, dje gjatë fjalimit të tij në OKB, tha se Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës.

Ai gjithashtu foli edhe për raportin e Dick Marty-t dhe Gjykatën Speciale.

Të ngjashme