Çitaku uron Osmanin: Duhet të eliminohen polarizimet e rrezikshme

Prishtinë | 04 Pri 2021 | 20:44 | Nga Ekonomia Online

Ish-ambasadorja e Kosovës e ka uruar Vjosa Osmanin, për zgjedhjen në postin e presidentit.

Çitaku tha Kosova për herën e dytë e ka zgjedhur një grua në krye të shtetit.

Ajo tha se duhet të eliminohen polarizimet e rrezikshme.

“Kuvendi i Republikës së Kosovës zgjodhi zonjën Vjosa Osmani Sadriu Presidente të Republikës. Si qytetare e Kosovës, i uroj Presidentes së posazgjedhur Znj. Vjosa Osmani sukses dhe mbarësi! Si demokraci e re, fakti që për herë të dytë brenda 13 vitesh zgjedhim një grua në krye të shtetit duhet parë si shenjë emancipimi”.

“E tash, Kosova ka para vetes shumë sfida të cilat kërkojnë koncensus, bashkërendim dhe maturi. Është momenti i fundit që të eliminojmë polarizimet e rrezikshme dhe urrejtjen patologjike e cila tash e shumë vite dominon në skenën tonë politike!”.

Ju priftë e mbara!
P.S. portale të dashura, nuk po i vardisem askujt 😄 as nuk po aderoj askund.

Të ngjashme