Daçiq: Amerikës i intereson ndikimi rus në rajon

Prishtinë | 01 Dhj 2017 | 08:52 | Nga

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se në Uashington porositi se nuk ka stabilitet në Ballkan nëse SHBA nuk gjen interes të përbashkët me Serbinë.

Ai ka theksuar se SHBA-të  “kanë një lloj politike dhe është e interesuar për ndikimin rus në rajon”.

“Për shkak të stabilitetit në rajon, Shtetet e Bashkuara dhe vendi ynë duhet të kërkojnë një minimum interesash të përbashkëta”, tha ai, raportojnë mediat serbe, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme