Deda: As koalicioni LAA as PAN-i nuk i kanë 61 vota

Prishtinë | 16 Gus 2017 | 11:51 | Nga Kaltrina Zymberi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i Alternativës Ilir Deda, ka komentuar deklaratat e kreut të AKR-së, Behgjet Pacolli, për ultimatumin ndaj partnerit të koalicionit LAA.

Ai ka thënë Pacolli vetëm ka dashur tu bëj presion LDK-së e VV. Sipas Dedës, as LAA, por as PAN nuk i kanë 61 vota.

“Z.Pacolli vetëm ka dashur të iu bej presion LDK-së e LVV-së dhe jo diçka më shumë. Sipas meje ne nuk i kemi 61 vota por as ata nuk i kanë”, ka thënë ai.

“Shpresoj që këtij degradimi të institucioneve ti vije fundi. Përsëri përfaqësuesit e koalicionit PAN u zotuan që do të marrin pjesë. Ne marrim pjesë sepse s’mundemi të vazhdojmë më shkatërrimin e Kosovës”, ka thënë ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme