Deliu-Kodra: Ndërtimi i murit cenon Kushtetutën dhe integritetin e vendit

Prishtinë | 12 Dhj 2016 | 10:56 | Nga

Deputetja nga radhët e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, gjatë mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme ka thënë se me ndërtimin e murit në Veri të vendit, po preket kushtetuta dhe integriteti i vendit.

Edhe Deliu kërkoi që të ketë debat në seancën e kuvendit duke thënë se informatat për ndërtimin e këtij muri deputetët i kanë marrë nga mediet, raporton Ekonomia Online.

Ajo kërkoi edhe nga përfaqësuesit e BE që të sjellin informata të detajizuara për të kuptuar se çfarë po ndodh në pjesën veriore të Kosovës në mënyrë që të marrin masa.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme