Pas dënimit të Mlladiqit, reagon burri i ministres Donika Gërvalla

Prishtinë | 08 Qer 2021 | 18:16 | Nga Ekonomia Online

Stefan Schwarz, burri i kryediplomates kosovare, i cili në vazhdimësi ka qenë i zëshëm për dënimin e krimeve të kryera në Bosnje e Hercegovinë, ka reaguar pas dënimit me burim të përjetshëm të kriminelit të luftës, Ratko Mlladiq.

Schwarz e ka quajtur “përbindësh” Ratko Mlladiqin dhe ka shkruar në gjuhën boshnjake se “Po, ai do të vdes në burg”.

Të njëjtën frazë ai e ka shkruar edhe në gjuhën angleze.

Të ngjashme