Deputetët ia mësyjnë Kuvendit, pritet votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike

Prishtinë | 12 Tet 2020 | 09:35 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kuvendi Kosovës mban seancë në të cilën pritet që për herë të shtatë të hedhet në votim Projektligji për Rimëkëmbjen Ekonomike.

Të parët që kanë arritur në Kuvendin e Kosovës janë deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), të cilët kanë qenë pro këtij ligji që nga fillimi. 

Ky projektligj ka sjellë debate të ashpra në mes të deputetëve të koalicionit dhe atyre të opozitës, ndërsa këta të fundit janë shprehur vazhdimisht kundër tij, ani pse në rrethana çfarë ndodhet Kosova, nevoja e rimëkëmbjes ekonomike është e domosdoshme.

Lexo më shumë:

Të ngjashme