Deputetët kërkojnë informacione nga KQZ-ja kur mund të pastrohen listat e votuesve

Prishtinë | 02 Dhj 2020 | 12:53 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka shqyrtuar raportin financiar të KQZ-së për vitin 2019, raporton Ekonomia Online.

Burim Ahmetaj, kryeshef i Sekretariatit të KQZ-së ka treguar për procesin e listës përfundimtare para një procesi zgjedhor.

“Sfidë kryesore është adresa sepse në bazë të mungesës së adresave, mirëpo ne para secilit proces zgjedhor e marrim ekstraktin e secilit dhe nga kjo krijohet lista përfundimtare e votuesve:.

Deputetja Mimoza-Kusari Lila ka kërkuar të dijë që për sa kohë , mund të pastrohen listat e votuesve, raporton EO.

“Kohë pas kohe KQZ benë pastrimin e listave për sa kohë mund të bëhet që të vihet me një listë të pastruar të votuesve”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme