Deputetët që nuk morën pjesë në votimin e Ushtrisë

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 14:44 | Nga Ekonomia Online

Gjatë votimit të Ushtrisë së Kosovës sot në seancë ishin prezent 107 deputet dhe 13 prej 120 deputetëve kanë munguar në seancë.

KALLXO.com, merr vesh se deputetet që nuk kanë qenë në sallë sot janë 10 deputetët e Listës Serbe, Slobodan Petrovic, pa grup, Saranda Bogujevci nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Rafet Rama, i cili është në pritje për zëvendësimin të Nezir Çoçaj nga Partia Demokratike e Kosovës.

Rafet Rama është në pritje për tu bërë deputet si zëvendësim i Nezir Çoçaj, por Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka mundur ta bëjë zëvendësimi pasi nuk ka mandat.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme