Deputeti Kastrati fyen ministrin Murati: Kalama që ke dal nga çerdhja

Prishtinë | 23 Sht 2022 | 12:41 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati në mbledhjen e Komisionit për Arsim e ka quajtur ministrin e Financave Hekuran Murati, kalam i sapo dalur nga çerdhja.

Megjithatë, Kastrati tha se nëse vazhdon debati dhe nuk ka propozime të reja, atëherë greva po vazhdon të bëhet e dhunshme për publikun.

“Nëse nuk ka propozim të ri, ju thash hedhe atë ditë me ardhë sot me i ndëgjua këta e me u bë na spektatorë dhe fjalimeve të kalamajve që kanë dal prej çerdhes e kanë ardhë këtu me na shit qallëm”.

“Nëse ska propozim, dhe vazhdon kështu është dhunë dhe torturë për publikun”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme