Deputetja e AAK-së thotë se s’ka angazhim nga Qeveria për sigurimin e vaksinës anti-Covid

Prishtinë | 27 Pri 2021 | 15:44 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e AAK-së, Albana Bytyqi ka thënë se nuk kanë parë angazhim serioz nga Qeveria Kurti për sigurimin e vaksinës anti-Covid.

Ajo ka thënë se kryeministri duhet të orientohet në menaxhimin e pandemisë.

Deri tani nuk po shohim angazhim serioz. Kohë e paparë është kogja e largët dhe do të ndikojë në ekonominë e vendit. Kryeministër duhet të orientoheni drejt menaxhimit sigurimin e vaksinave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme