Deputetja e PDK-së kërkon që të mos i ndalen shtesat punëtorëve shëndetësorë dhe atyre të policisë

Prishtinë | 01 Kor 2021 | 16:22 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka kërkuar nga qeveria që të mos ja ndalë shtesat punëtorëve shëndetësorë dhe atyre të policisë.

Përmes një shkrimi në rrjetin e saj social Facebook ajo ka thënë se çdo ndërprerje e pagesave para shfuqizimit të ligjit përbën shkelje ligjore.

Shkrimi i saj i plotë:

MOS I NDALNI SHTESAT PER PUNETORET E SHENDETESISE E TE POLICISE

Punetoreve shendetesise dhe Policise se Kosoves duhet ti paguhen shtesat deri në fund të pandemisë.

Çdo ndreprerje e pagesave para shfuqizimit te ligjit perben shkelje ligjore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme