Dështon sërish votimi për heqjen e homologimit të veturave

Prishtinë | 16 Tet 2020 | 11:36 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kuvendi i Kosovës, nuk ka miratuar heqjen e homologimit për veturat në seancën e së premtes, pikë kjo e cila nuk ishte miratuar  në seancën e kaluar.

Projektligji për ndryshim plotësimin e Ligjit nr. 05/L132 për Automjete, mori 28 vota për dhe 13 kundër.

Ndryshimi i këtij projektligji është iniciuar nga Vetëvendosje.

Kjo pikë do të jetë në shqyrtim përsëri në seancën e radhës.

Lexo më shumë:

Të ngjashme