Dimal Basha fyen përfaqësuesit e SBAShK-ut

Prishtinë | 07 Tet 2022 | 14:59 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i VV-së, Dimal Basha ka eskaluar gjatë seancës se Kuvendin, në fryrje ndaj përfaqësuesve të SBASHK-ut.

Ai ka thënë se Rrahman Jashari ka kërkuar rrëzimin e qeverise Kurti kurse anëtari i këshillit grevistë është i akuzuar për falsifikim.

Sipas tij, askush nuk do te dëshironte t’i përfaqësonte mësuesit një person i tillë.

Tutje, deputeti Basha thotë se SBASHK-u i ka qit në lajthitje mësuesit, ne jemi me edukatoret dhe jo me SBASHK-un.

Lexo më shumë:

Të ngjashme