Drecun: S’ka zgjidhje për Kosovën pa Serbinë, zgjidhje s’është as bashkimi me Shqipërinë

Prishtinë | 05 Mar 2019 | 12:07 | Nga Ekonomia Online

Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa Serbinë.

Kështu ka thënë Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Milovan Drecun.

Për të as bashkimi i Kosovës me Shqipërinë dhe krijimi i Shqipërisë së Madhe nuk e zgjidh këtë çështje, shkruan Tanjug.

“Nuk do të ishte paqësore, as zgjidhje e qëndrueshme – nuk do të ishte zgjidhje për stabilitetin e rajonit. Përkundrazi”, ka thënë Drecun.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme