Dreshaj: VV nuk po e përkrah rregullimin e çmimeve të barnave, veç pse projekligjin e ka propozuar opozita

Prishtinë | 29 Kor 2022 | 12:00 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka dhënë përkrahje projektligjit për rregullimin e çmimeve të barnave dhe produkteve medicinale.

Deputeti i AAK-së, Shemsedin Dreshaj, ka thënë se fakti që këtë projektligj po e propozon opozita nuk duhet ta pengojë mazhorancën, raporton EO.

“Më mirë është një ligj i keq sesa pa ligj. Të mos harrojmë se gjitha vendet e rajonit e kanë një ligj dhe ky ligj është i gatshëm. Unë i kisha rekomanduar këtij kuvendi, që nëse pozita nuk dëshiron që këtë ligj ta propozojë opozita, atëherë e ndërrojmë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme