Dy raste me Coronavirus, Veseli: Kosova ka mjekë të mrekullueshëm dhe ne u besojmë atyre

Prishtinë | 13 Mar 2020 | 18:17 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka reaguar pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në Kosovë.

Ai tha se këto raste duhet të shtojën kujdesin por jo panikun.

“Kosova ka mjekë të mrekullueshëm dhe ne u besojmë atyre”.

“Lus të gjithë qytetarët që të përcjellin dhe respektojnë udhëzimet e profesionistëve shëndetsorë se si ta mbrojmë veten dhe njëri-tjetrin”, ka thënë Veseli.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme