E përbashkëta e Albin Kurtit dhe Avdullah Hotit

Prishtinë | 02 Jan 2021 | 09:54 | Nga Ekonomia Online

Janë kundërshtarë politik me njëri-tjetrin, por kryeministri në detyrë Avdullah Hoti dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kanë një gjë të përbashkët.

Ata në futboll janë tifozë të skuadres angleze Liverpool.

Ndonëse janë me angazhimet e tyre politike dhe nuk kanë mundësi që të merren aktivisht me sport, apo ti përcjellin ndeshjet e futbollit rregullisht, edhe Kurti edhe Hoti kanë shikuar nga afër lojën e Kombëtares së Kosovës në futboll, duke i dhënë përkrahjen e tyre “Dardanëve”.

Të ngjashme