Edhe një ndërmarrje tjetër publike “çlirohet” nga Vetëvendosje

Prishtinë | 02 Pri 2020 | 23:17 | Nga Ekonomia Online

Anëtari i Vetëvendosjes, Artan Dermaku, është zgjedhur sot anëtar i Bordit të ndërmarrjes publike “Hekurudhat e Kosovës” – Infrakos.

Ky vendim është marrë sot nga shefi i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, njëherësh kryetar i Vetëvendosjes.

Artan Dermaku në partinë e Kurtit ishte anëtarësuar në gusht të vitit 2018, shkruan Front Online.

Bordi i Përkohshëm i ndërmarrjes publike qendrore “Hekurudhat e Kosovës – Infrak os” Sh.A. do të ketë këtë përbërje:

  1. Enis Berisha, kryesues dhe drejtor
  2. Vjollca Jashari, drejtore
  3. Artan Dermaku, drejtor
  4. Abdullah Lala, drejtor

LEXO EDHE:

Të ngjashme