EULEX-i dhuron donacion për Kooperativën “Krusha”, merr pjesë presidentja Osmani

Prishtinë | 04 Gus 2022 | 09:25 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do ta vizitojë sot Kooperativën Bujqësore “Krusha”.

Vizita e saj do të jetë në ora 10:50.

Por prezenca e Osmanit aty ka një qëllim, pasi EULEX-i do të dorëzojë donacion për këtë kooperativë.

E gjatë këtij dorëzimi prezentë do të jetë edhe e para e shtetit.

Gratë e Krushës pas lufte përkundër paragjykimeve morën iniciativën që të merren me ndërmarrësi.

Për vullnetin dhe sfidat e tyre ka edhe film që është i ndërkombëtarizuar. 

Të ngjashme