Fatmir Sejdiu reagon për herë të parë pas humbjes së të LDK-së në zgjedhje

Prishtinë | 19 Shk 2021 | 18:37 | Nga Ekonomia Online

Ish-kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka rikthyer fjalimin e tij të bërë gjatë Kuvendit të fundit Zgjedhor të LDK-së, prej ku Isa Mustafa kishte dalë si kryetar partie.

Sipas tij, qysh atëherë kishte paralajmëruar se një “kuvend i pazareve” dhe pamundësimit të garës demokratike ka çuar LDK’në në një rezultat të tillë.

“Paralajmërimi im në Kuvendin e IX-të të LDK-së, që ishte kuvend i pazareve “të konsensusit” dhe i pamundësimit të garës demokratike, veprime këto të cilat e sollën këtë rezultat të LDK-së sot”, ka shkruar .

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme