Fillon takimi ndërmjet Albin Kurtit dhe Isa Mustafës

Prishtinë | 28 Jan 2020 | 17:04 | Nga Hasan Hoti

Ka filluar edhe një takim ndërmejt kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Msutafa, raporton Ekonomia Online.

I pari që ka mbërritur në objektin e Kuvendit të Kosovës, ka qenë Mustafa, ndërsa rreth orës 17:00 ka mbërritur edhe lideri i VV-së, Albin Kurti.

Para hyrjes në objektin e Kuvendit, Mustafa u pyet nga gazetarët për kërkesën drejtuar vendeve të QUIMT-it për të marrë pjesë në takim.

Ai tha se nuk e di a do të marrin pjesë, për shkak se sic tha ai Kurti ka qenë ai që i ka ftuar vendet e QUINT-it.

Të ngjashme