Fillon takimi ndërmjet Veselit dhe Apostolovës

Prishtinë | 27 Shk 2018 | 11:30 | Nga Besjana Bajrami

Ka filluar takimi ndërmjet kryet të Kuvendit Kadri Veseli dhe shefes së Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova. Pas takimit të dy do të dalin në konferencë për media.

Temë e këtij takimi pritet të jetë çështja e demarkacionit me Malin e Zi.

Kuvendi nesër pritet ta ratifikojë marrëveshjen pas ujdisë së arritur ndërmjet partive politike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme