Fillon takimi Thaçi – Vuçiq në Bruksel

Bruksel | 23 Mar 2018 | 19:21 | Nga

Takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka filluar në Bruksel, rreth orës 19:00.

Takimi po zhvillohet në kuadër të fazës së fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Në javët e fundit, presidenti Thaçi ka udhëtuar në qendrat vendimmarrëse për të harmonizuar agjendën e dialogut me partneret strategjik të Kosovës.

Pas takimit, dy presidentët pritet të prononcohen për media.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme