Fillon verifikimi i votave të diasporës, mediet s’lejohet ta përcjellin procesin

Prishtinë | 31 Tet 2019 | 14:51 | Nga Albanë Hajdari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka filluar të verifikojë 4 639 zarfeve të ardhura nga diaspora, raporton Ekonomia Online.  

Verifikimi po bëhet në ministrinë e Infrastrukturës dhe Transportit (MIT). Ekipi i EO-së ka qëndruar  brenda objektit të kësaj ministrie, por nuk iu është lejuar të marrin pamje.

Gjykata Supreme ka miratuar si të bazuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje që të ndryshohet vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) me të cilin ndalohej numërimi i 4 639 zarfe me vota të ardhura nga jashtë Kosovës.

PZAP-ja kishte vendosur që këto vota të mos lejoheshin për numërim për shkak se kishin arritur me vonesë në Kosovë.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme