Fitore Pacolli citon Faik Konicën: Bijtë e shqipes nuk merren vesh me bijtë e gjarprit

Prishtinë | 19 Mar 2020 | 10:53 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e Vetëvendosjes Fitore Pacolli ka bërë një reagim pas zhvillimeve të fundit politike, ku kreu i LDK-së Isa Mustafa paralajmëroi se do të inicioi mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti.

Pacolli duke cituar vargjet e Faik Konicës, ka dhënë opinionin e saj lidhur me mospajtimet që u krijuan me LDK-së e VV-së, çka rezultoi edhe me shkarkimin e Agim Veliut nga detyra e Ministrit të Brendshëm.

”Ishte dhe mbetet aktuale:

“Bijtë e shqipes nuk merren vesh me bijtë e gjarprit” (F.K. 1897)”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme