Fjala: Epopeja e UÇK-së na kujton sakrificën e familjes Jashari për Pavarësinë e Kosovës

Prishtinë | 05 Mar 2021 | 19:19 | Nga Ekonomia Online

Partia Fjala kujton me respekt dhe krenari veprat dhe sakrificën e Familjes Jashari në krye me Komandantin Legjendar Adem Jashari që luftuan dhe u sakrifikuan për Lirinë dhe Pavarësinë e Kosovës.

Jeta dhe vepra e tyre duhet të jenë shembulltyrë për gjithë neve dhe gjithë brezat që do të vijnë.

Ata kanë bërë atë çka askush deri më tash nuk ka bërë, ata e deshën Kosovën më shumë se jetën.

Dhe ne duke i dashur dhe nderuar ata, do ta duam dhe do ta nderojmë Kosovën.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme