“Fushata do të jetë e ndyrë”

Prishtinë | 21 Maj 2017 | 10:29 | Nga

Ilir Deda nga Alternativa ka thënë se koalicioni LDK-AKR-Alternativa është me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Këtu ai është lidhur duke thënë se koalicioni kundërshtarë PDK-AAK-Nisma janë të papërgjegjshëm, njofton Klan Kosova.

“Ata përdorin gjuhë linçuese dhe etiketuese. Ne nuk i kontribuojmë fushatës polarizuese”, ka thënë Deda.

“Nuk është e jona t’i acarojmë njerëzit dhe nuk do ta promovojmë këtë kulturë”, ka shtuar ai më tej në Magazina Zgjedhore.

“Nuk ka takon neve të acarojmë situatën”.

Sipas tij partitë politike nuk bën të kontribuojnë në hasmëri.

“Fushata po shihet, do të jetë shumë e ndyrë”, ka përfunduar Deda.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme