Ganimete Musliu i quan “burra të zi”, Hotin, Haradinajn e Abrashin

Prishtinë | 17 Qer 2020 | 13:18 | Nga Ekonomia Online

Dje u përurua rruga e re Deçan-Plavë, ku në prerjen e shiritit morën pjesë kryeministri Avdullah Hoti, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, zv.kryeministri Besnik Tahiri dhe kreu i Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Ndaj fotos ku shihet veç “burrat e shtetit” duke prerë shiritn dhe asnjë grua, ka reaguar deputetja e PDK-së Ganimete Musliu, e cila ka hedhur akuza ndaj pushtetarëve duke i quajtur “burrat e zi”, pasi në përurimet e rrugëve ata nuk po marrin gratë, siç thotë ajo për të prerë shirita.

Postimi i saj:

Burrat e zi plot fodullek gati me u perzhdredh duke bere gare për ta kapur një cope shirit.

Ta merr mendja prej xhepit te tyre e kane shtru ate asfallt.

Mos harroni se gjysma e taksapaguesve ne Kosovë janë gra.

Urime rrugën e re Deçan-Plavë!

Të ngjashme