Gërvalla akuzon Hazirin për rezultatin në Gjilan: Është virtuoz i hileve

Prishtinë | 09 Tet 2019 | 11:33 | Nga Ekonomia Online

Donika Gërvalla, aktivistja e LDK-së në Gjermani, ka reaguar pas rezultatit të LDK-së, në Komunën e Gjilanit. Ajo ka fajësuar për këtë nënkryetarin e Lidhjes Demokratike, Lutfi Hazirin.

Përmes një shkrimi në Facebook, Gërvalla ka shkruar se me këtë Lutfi Hazirit iu dha një mesazh nga votuesit tradicional të Gjilanit.

“Apo ka nevojē me dal dikush e me ia shpjegu? Hilet dhe prapaskenat vërtet nuk i ka shpik Luta, ama i zotëron me virtuozitet. E votuesi thjesht është lodhur me dallavere dhe dyftyrësi”, ka shkruar ajo.

Të ngjashme