Gërvalla pas dështimit të ujdisë: Asnjëherë me qetësimin e kriminelëve, veç me shtetin ligjor

Prishtinë | 21 Nën 2022 | 18:15 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, ka dalë me një shkrim në Twitter pasi Kosova dhe Serbia nuk u pajtuan për një marrëveshje sa i përket çështjeve të targave.

Megjithatë, ajo u shpreh se Republika e Kosovës mbetet e përkushtuar për dialogun për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Sipas saj, kjo mund të arrihet në mënyrë të qëndrueshme vetëm me zgjidhje të drejta dhe të drejta, me njohjen reciproke në qendër.

“Asnjëherë me qetësimin e ngatërrestarëve dhe kriminelëve, vetëm me shtetin ligjor”, shkroi ajo.

Të ngjashme