Gërvalla për herë të parë në Tel Aviv, biznesmeni izraelit publikon foto dhe detaje

Prishtinë | 08 Maj 2022 | 16:37 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla po qëndron në Izrael.

Disa foto dhe pak detaje nga vizita e Gërvallës në Tel Aviv i ka publikuar sot biznesmeni izraelit, Roy Roznek, anëtar i presidencës së Dhomës së Tregtisë atje.

“Vizita e parë e Ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës znj, Gervalla Schwarz në Izrael”, shkroi Roznek.

Ai tregoi për një takim me krerët e dhomave të tregtisë në Tel Aviv.

“Takim me krerët e dhomave të tregtisë në Tel Aviv”, ka shkruar ai.

Të ngjashme