Gjermania e quan lajm të mirë arritjen e marrëveshjes për targat

Prishtinë | 24 Nën 2022 | 09:39 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, e ka quajtur lajm të mirë arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, për targat.

Rohde thotë se kjo është shenjë e mirë për bisedimet në çështjet e pazgjidhura, njofton Klankosova.tv.

“Një lajm i mirë me të vërtetë dhe gjithashtu një shenjë e mirë për bisedimet e mëtejshme për çështjet e pazgjidhura”, ka shkruar Rohde në Twitter.

Të ngjashme