Gjoshi i PDK-së për Kurtin e Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

Prishtinë | 03 Maj 2021 | 11:08 | Nga Ekonomia Online

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh europianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen në Hagë.

Gjoshi thotë se kryeministri Albin Kurti dhe presidentja Vjosa Osmani, i kanë shti veshtë në lesh dhe nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë, se nuk bëhet fjalë të garantojnë. Sipas tij, historia t’i hedhë në koshin e plehrave.

Shkrimi i plotë:

Qe disa ditë kanë dalë lajme se shumë liderë shtetesh evropiane kanë ofruar garanci për lirimin e drejtuesve të UÇK-së.Dy njerëz në Kosovë, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani i kanë shti veshtë në lesh dhe nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë, se nuk bëhet fjalë të garantojnë. Historia do t’iu hedhë në koshin e plehrave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme