Grenell: Falë udhëzimeve specifike të Trumpit nënshkruam tri marrëveshje në katër muaj

Prishtinë | 14 Shk 2020 | 13:29 | Nga Ekonomia Online

I Dërguari i Posaçëm i presidentit amerikan për dialogun , Richard Grenell, ka thënë se falë udhëzimeve specifike të Donald Trump Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar tri marrëveshje ekonoomike në vetëm katër muaj.

“Falë udhëzimeve specifike të presidentit amerikan Donald Trump, ne kemi nënshkruar tri marrëveshje ekonomike për katër muaj. Një për linjën ajrore, një për hekurudhat dhe tjetrën për autostradat. Diplomaci”, ka shkruar ai në Twitter duke e ripostuar njoftimin e Ambasadës Amerikane në Gjermani për arritjen e marrëveshjeve.

Të ngjashme