Grenell i quan të çmendura kritikat e VV-së për marrëveshjen e Uashingtonit

Prishtinë | 21 Sht 2020 | 20:11 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Emisari amrikan në dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell i quajti krejtësisht të çmendura kritikat e lëvzijes Vetëvendosjes se nga marrëveshja e Uashingtonit ka humbur Kosova dhe ka humbur Serbia.

“ Këto janë kritika krejtësisht të çmendura. Nuk dua të iu jap aq shumë rëndësi, marrëveshja flet vet. Zbatimi do të ndodh, është një proces i rëndësishëm. Politikanët janë politikanë dhe do të jenë kritik por ne jemi krenar për këto marrëveshje dhe ju do ta shihni në muajt e ardhshëm se këto janë vepra të mëdha e jo vetëm fjalë”, tha Grenell.

Lexo më shumë:

Të ngjashme