Hahn shpreson që vizat për Kosovën të hiqen shpejt

Prishtinë | 18 Kor 2018 | 17:44 | Nga

Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johannes Hahn, ka thënë se me vlerësimin për përmbushjen e kritereve për liberalizimin e vizave për Kosovën është bërë edhe një njohje e një pune të madhe dhe përkushtimit në reforma.

Përmes një postimi në Twitter ai ka shkruar se tanimë mbetet në duart e shteteve anëtare të BE-së dhe Parlamentit Evropian të vendosin për rrugëtimin pa viza për kosovarët.

“Shpresoj që kjo të ndodhë së shpejti, ka shkruar Hahn në Tëitter

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme